Ürünlerinizin ilk günkü gibi olmasını istiyorsanız, bizimle çalışmalısınız.

3000kW’a kadar düşük ve orta gerilim AC / DC alternatör ve motor sarımı,

–          Motorun yerinden sökülmesi için asistanlık hizmeti,

–          Hata analizi,

–          ISO 9001 kuralları çerçevesinde sürecinin takip edilmesi,

–          Sarım için çizimlerin alınması,

–          Bobin ve yalıtım ekipmanlarının sökülmesi,

–          Bobinlerin yeniden sarımı,

–          Bobinlerin izole edilmesi,

–          Mekanik kontrol ve rotor, stator, kapak vb. arızalarının giderilmesi,

–          Yüzeye kum raspası (isteğe göre),

–          Yüzey boyama (isteğe göre),

–          Gerilim, akım, yalıtım ve titreşim testlerinin gerçekleştirilmesi.

Projenin tam otomatik ya da manuel ihtiyaçlarına göre, alçak gerilim 1000V’a kadar panolar, generatör korumaları, yük bağlı start- stop, yük atma, otomatik senkronizasyon, yük paylaşımı, karartma başlangıç, KVAR paylaşımı. Tüm bu sistem kesicisinden kablo bağına kadar sertifikalanmıştır. Generatörlerin farklı kombinasyonları için özel tasarımlar gerçekleştirilir.

Gemi konsol tasarımı istenirse kişiye özel ya da gemiye özel yapılabilmektedir. 2 mm galvanizli sac kullanılmaktadır. Cihaz yerleri kolay erişilebilirdir. İyi markalanmış bir terminal dizayn edilmiştir ve iç aydınlatması mevcuttur. Büyük bir renk skalasından alternatifleri seçmek mümkündür. IP 22 koruma sınıfı vardır.

440/400V, 220/110V, 24V AC ve DC kaynaklar. Klas kurallarına göre kaplanmış ve izole edilmiş bağlantı ekipmanları, bilinen elektrik ürünleri kullanılır. GMDSS sistemleri için özel tasarımlar gerçekleştirilir. 24 V kabinleri için yalıtım ve tüketim ve voltaj göstergeleri mevcuttur.

Her kontrol gerilim seviyesi için, klas gereksinimi dahilinde ya da değil fark etmeden, VACON denetleyicisi ile sertifikalı kontrol cihazı, iklim kontrol dolapları, düşük harmonik bozulmalar ile gerçekleştirilir. Programlanabilir kullanıcı dostu tasarım ile çoklu konsol paneli tasarımı yapılır, dinamik pozisyon sistemi için uygundur. 22kW’tan 100kW’a kadar test edilmiş modellerdir. 100kW’tan yüksek güçler için tasarım yapılması gerekmektedir. Sadece kontrol sistem cihazı sağlanabilir.

İsteklere göre SCADA sistemleri tasarlanabilmektedir. 500 gtn altındaki alarm monitoring sistemleri tasarlanır. Canlı balık taşıyan gemiler için fan izleme sistemleri gerçekleştirilir. Yatlar için kontrol sistemleri, vana, MSB, pompalar ve alarmlar çalışılır. Galvaniz korumalı I / O modülleri, dağılmış I/O modülleri, vinç otomasyon sistemleri, 8 girişten 624 girişe kadar gerçekleştirilebilir.

Kablolama maliyetlerini azaltmak için iki ünite arası çekirdek kablosu, iletişim hatası sinyali, elektrik kesintisi uyarısı, modüller 2 ve ya 3 ünite alarm çıkış sistemi içerir, kolay kurulum yapılır ve test deneyimi vardır. Özel tasarım römorkör ve diğer gemiler için özel tasarım olarak gerçekleştirilir. Elektrik kesintisi ve kırık ampul alarmı, sesli kontak çıkışı, giriş gerilimi gibi özellikler siparişte seçilebilir. Akım rölesi ya da PLC tabanlı çözümler üretilebilir, LED göstergesi vardır, özel deniz sistemleri vardır.

Generatörler için esnek bir akım çıkışı (25A-75A-125A) paralelleme açısından uygundur. Bırakma fonksiyonu, akım trafosu bırakma fonksiyonu, 400V, 440V, 380V, 220V sistemler için uygundur. Frekans seviyesi gerilim yaratılmasına etki etmez. Çıkış için sigorta koruması ve harici gerilim ayarları vardır.

690V gerilime kadar motorlar, direkt, yıldız üçgen, soft starter, frekans dönüştürücü ve oto trafo ile oto start ya da uzaktan başlatma komutu ile çalıştırılabilirler. Verimlilik modu seçimi, talebe göre çalışma fonksiyonları, isteğe göre çekmeceli şasi tasarımı, dış ve iç hata göstergesi, uzaktan kumanda fırsatları, kısa devre ve aşırı akım durumları için yüksek koruma hizmetleri mevcuttur.

Aydınlatma ve sahil bağlantısı amaçlı – 100kW’a kadar – bu sistemlerin gerilim düşümü etkisi çok azdır, ekstra soğutmaya gerek duyulmaz, fırınlanıp kurutulmuş vernik vardır, birincil ve ikincil kısım komple yalıtılmıştır, müşteri ihtiyaçlarına göre farklı çözümler üretilebilir.