ANA PANO

Projenin gereksinimlerine göre tam otomatik ya da manuel olabilir.1000V’a kadar gerilim genlikli, genel koruma, yüke bağlı olarak start-stop, yük atma, otomatik senkronizasyon, yük paylaşımı, karatma başlangıcı, KVAR paylaşımı özellikleri ile gerçekleştirilebilir. Kesiciden kablo bağına kadar sertifikalıdır. Generatörlerin farklı kombinsyonları için farklı çözümler üretilebilmektedir. PTO ve PTI çalışmaları, değişken devir şaft alternatör sistemi, kişiye özel çözümler gerçekleştirilebilir.

DÜMEN VE MAKİNA KONTROL ODASI

Gemilerin her türlü konsol tasarımı özel isteklere bağlı olarak yapılabilmektedir. 2 mm galvanizli sac kullanılmaktadır. Cihaz yerleri kolay erişilebilirdir. İyi markalanmış bir terminal dizayn edilmiştir ve iç aydınlatması mevcuttur.

Büyük bir renk skalasından alternatifleri seçmek mümkündür. IP 22 koruma sınıfı vardır.

MOTOR KONTROL ODASI VE STARTER PANELLERİ

690V gerilime kadar motorlar, direkt, yıldız üçgen, soft starter, frekans dönüştürücü ve oto trafo ile oto start ya da uzaktan başlatma komutu ile çalıştırılabilirler. Verimlilik modu seçimi, talebe göre çalışma fonksiyonları, isteğe göre çekmeceli şasi tasarımı, dış ve iç hata göstergesi, uzaktan kumanda fırsatları, kısa devre ve aşırı akım durumları için yüksek koruma hizmetleri mevcuttur.

BOW THRUSTER SİSTEMİ VE KONTROL PANELLERİ

Klas gereksinimi olsun ya da olmasın her kontrol gerilim seviyesi için üretim gerçekleştirilebilmektedir. Sertifikalı kontrol cihazı VACON denetleyicisi, iklim kontrol dolapları kullanılmaktadır. Tüm bu sistem tasarımı gerçekleştirilirken düşük harmonik bozulmalar göz önünde bulundurulur ve üretim buna göre gerçekleştirilir. Konsol paneli tasarımı kullanıcı dostu ve isteğe göre programlanabilirdir, bu sistemler dinamik pozisyon sistemi için uygundur. Modellerimizin tamamı 22kW’tan 100kW’a kadar test edilmiştir. 100kW’tan yüksek güçler için özel olarak tasarım yapılması gerekmektedir.

OTOMASYON SİSTEMİ

Müşterilerden gelen talepler doğrultusunda SCADA sistemleri tasarlanabilmektedir. 500 gtn altındaki gemiler için alarm monitoring sistemleri tasarlanabilmektedir. Canlı balık taşıyan gemiler için fan izleme sistemleri tasarımı gerçekleştirilebilmektedir. Yatlar için kontrol sistemleri, vana, MSB, pompalar ve alarmlar tasarlanmaktadır. 8 girişten 624 girişe kadar; galvaniz korumalı I/O modülleri, dağılmış I/O modülleri, vinç otomasyon sistemleri gerçekleştirilebilir.

AYDINLATMA VE SAHİL BAĞLANTI TRAFOSU

Aydınlatma ve sahil bağlantısı amaçlı 100kW’a kadar, bu sistemlerin gerilim düşümü etkisi çok azdır, ekstra soğutmaya gerek duyulmaz, fırınlanıp kurutulmuş vernik vardır, birincil ve ikincil kısım komple yalıtılmıştır, müşteri ihtiyaçlarına göre farklı çözümler üretilebilir.

IŞIK KOLON SİSTEMLERİ

Bu sistemlerde; özelleştirilmiş sembol seçimi, 1’den 9’a kadar Coloumb seçimi yapılabilmektedir. Gemilerdeki elektrik kesintisi durumlarında uyarı için 120 dB ses seviyesi, otomasyon sistemleri için yine 120dB ses seviyesi seçeneği vardır. 3 farklı renk grubu seçilebilmektedir. Sipariş işlemleri sırasında giriş gelrilimi seviyesi belirtilmelidir. Birden fazla ünite bağlanabilir. İsteğe bağlı olarak özel çözümler üretilebilmektedir.

SEYİR VE İKAZ FENERLERİ

Bu sistemler tüm gemiler için isteğe bağlı olarak tasarlanabilmektedir. Giriş gerilimi, I/O sayıları siparişte belirtilirse sistem özelleştirilebilmektedir. Tüm sistem LED göstergelidir. İsteğe bağlı olarak sistem PLC tabanlı ya da akım röleli olarak üretilebilmektedir.

GENEL ALARM

Genel alarm sistemi gerçekleştirilirken isteğe bağlı olarak dört farklı sinyal türü ve giriş gerilim seviyesi seçilebilmektedir. Sistemde hata uyarısı mevcuttur. Göstergelerde LED kullanılmıştır. Sistemler PLC bazlı olabilmektedir. Sistem özellikleri; yangın alarm girişi, genel alarm girişi, 115 dB siren, düdük çıkışı ve alarm sistem çıkışıdır.